kościół otwarty od godz. 16.45 .

Wszelkie informacje dotyczące sytuacji z obecną pandemią, znajdują się na oficjalnej stronie Archidiecezji Częstochowskiej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

       

 

XXX Niedziela Zwykła, 2020 r.

 

1.      W miesiącu październiku, wszystkich, którzy mogą serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. W tygodniu o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 11.30. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam we wtorki i piątki.

2.      Pamiętajmy o naszych drogich zmarłych, polecając ich osoby modlitwie i wstawiennictwu Kościoła w wypominkach oktawalnych i rocznych.

3.      W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W jakim czasie obecnie jesteśmy, tego nikomu przypominać nie trzeba. Zachowajmy zatem rozumną roztropność, bo ona jest ,,woźnicą wszystkich cnót”, nie ulegajmy panice a nade wszystko nie traćmy chrześcijańskiej cnoty nadziei.

4.      Pamiętajmy o starszych, chorych i o zdrowiu naszej duszy. Pan Jezus nas poucza w Ewangelii św. Jana : Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą. Dlatego tym mocniej, zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty, przyjmowanie Komunii świętej, aby poprzez odpust zupełny bądź częściowy wspomagać cierpiących w Czyśćcu. Poproszony udam się do domu każdej starszej i chorej osoby, zachowując obowiązujące normy sanitarne.

5.      Za modlitwę, złożone ofiary i wszelką pomoc, składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim parafianom i gościom życzę zdrowia i błogosławieństwa Bożego na ten tydzień.

6.      Niech nam Pan Bóg błogosławi a wstawiennictwo św. Jana Sarkandra niech nas nieustannie wspomaga.