kościół otwarty od godz. 16.45 .

Zgodnie z zapowiedzią premiera RP - od 30 maja, nie obowiązuje limit 1 osoby na 10 m2 podczas sprawowanych Mszy św. i nabożeństw w kościołach, ale nadal konieczne jest zasłanianie ust i nosa.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XVIII Niedziela Zwykła, 2020

 

1.      Pamiętajmy w czasie wakacyjnych wyjazdów o niedzielnej Mszy św. a w kościele bądźmy odpowiednio do powagi miejsca ubrani.

2.      W tym tygodniu, przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Modlitwa różańcowa, prowadzona przez Żywy Różaniec o godz. 17.15.           W pierwszy piątek, sakrament pokuty i pojednania od godz. 17.30. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Zwłaszcza zachęcam do spowiedzi św. te osoby, które udają się na wyjazdy.

3.      Ze względu na to, że nie będę mógł być na ogłoszonym tydzień temu spotkaniu z rodzicami dzieci, które przystąpią 30.08. br. do pierwszej Komunii św. Pragnę tą drogą, podać istotne informacje. Bezpośrednie przygotowania z udziałem p. Organisty rozpoczną się 17.08.br.(poniedziałek). Będzie to nauka śpiewu i wybranych pieśni. Ustawieniem dzieci, zajmiemy się 21.08.br. Proszę powtórzyć z dziećmi modlitwy pacierzowe (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga-Skład Apostolski, X Przykazań Bożych, Aniele Boży). Podstawowe prawdy katechizmowe, powinny znać z lekcji katechezy. Natomiast utrwalone teraz modlitwy pacierzowe, zaowocują na przyszłość. Wszelkie uszczegółowienia i istotne informacje będę podawał na bieżąco.

4.      Pielgrzymka do Sanktuariów w Czernej i Łagiewnikach, przewidywana jest na pierwszą sobotę września. Osoby, które przyjęły Szkaplerz karmelitański i wszystkich chętnych, proszę, aby się zapisywali.

5.      Za modlitwę, złożone ofiary i wszelką pomoc, składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na wypoczynek, życzę błogosławieństwa Bożego i szczęśliwego powrotu.

6.      Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Uczyńmy, co w naszej mocy, aby powstrzymać się od napojów alkoholowych bądź znacząco je ograniczyć.

7.      Niech nam Pan Bóg błogosławi a wstawiennictwo św. Jana Sarkandra niech nas nieustannie wspomaga.