OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 16.06.2019 r.

1. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Zachęcam do modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu po Mszy św. a w niedzielę                     o godz. 11.30.

2. W najbliższy czwartek - Uroczystość Bożego Ciała. Ołtarze przygotowujemy w tych samych miejscach jak, co roku. W tym roku ołtarze przygotowują wierni z następujących ulic: I – Cegielnianej (przy posesji p. Dąbrowskiej), II – ul.Św. Jozafata i Bieszczadzkiej (na rogu ul. Cegielnianej        i ul. Huculskiej), III -  z ul. Sępowej (na rogu ul. Uczniowskiej i ul.Huculskiej) IV – (przy Szkole) z ul. Uczniowskiej. Stelarze do ołtarzy i wszystko, co z tym związane, będzie można zabrać z plebanii już w środę od g. 16.00.

         Zachęcam wszystkich do udziału we Mszy św. i procesji eucharystycznej - po Mszy św. o g. 9.00. Proszę o udział w asyście dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Niech mamy, przygotują dziewczynkom kwiaty do sypania. Przypominam, że w tym dniu, przeżywamy uroczystość nakazaną,                          zobowiązującą katolików do udziału we Mszy św. pod sankcją grzechu ciężkiego. Uczyńmy, co w naszej mocy, aby z oczyszczonym sumieniem, przystąpić w tym dniu do Komunii św. Codziennie przed Mszą św. spowiada Ksiądz Senior. Tym mocniej zachęcam tych, którzy z różnych przyczyn zaniedbali przystąpienie do spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej w okresie od Środy Popielcowej do dzisiejszej niedzieli, aby świadomie nie zaniedbali przykazania kościelnego ,,Przynajmniej raz w roku spowiadać się a w czasie wielkanocnym Komunię św. przyjmować”. 

3. Spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII w poniedziałek o g. 19.15. Spotkanie dla grupy gimnazjalnej we wtorek o tej samej godzinie, przy czym, proszę o przyjście tylko wyczytane w czasie niedzielnych Liturgii osoby.

4. Za modlitwę, złożone ofiary i wszelką pomoc, składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Niech nam Pan Bóg błogosławi na ten tydzień a wstawiennictwo św. Jana Sarkandra niech nam nieustannie towarzyszy.